[{"@context":"https:\/\/schema.org\/","@type":"Article","@id":"https:\/\/www.are.sk\/ekonomovia-a-ich-nazor-na-dane\/#Article","mainEntityOfPage":"https:\/\/www.are.sk\/ekonomovia-a-ich-nazor-na-dane\/","headline":"Ekon\u00f3movia a ich n\u00e1zor na dane","name":"Ekon\u00f3movia a ich n\u00e1zor na dane","description":"Jedin\u00fd leg\u00e1lny sp\u00f4sob ako kradn\u00fa\u0165 je zavies\u0165 da\u0148. Da\u0148 za psa, za da\u017e\u010fov\u00fa vodu, za odpad alebo aj da\u0148 za dom \u010di pozemok. Preto\u017ee nie je mo\u017en\u00e9 aby vo vyspelej krajine niekto musel plati\u0165 da\u0148 za to \u017ee nie\u010do vlastn\u00ed. Pod\u013ea n\u00e1zoru mno\u017estva ekon\u00f3mov je toti\u017e absurdn\u00e9 ak si u\u017e nie\u010do k\u00fapite a popri tom zaplat\u00edte za to aj da\u0148 [&hellip;]","datePublished":"2019-11-13","dateModified":"2019-11-13","author":{"@type":"Person","@id":"https:\/\/www.are.sk\/author\/#Person","name":"","url":"https:\/\/www.are.sk\/author\/","identifier":1,"image":{"@type":"ImageObject","@id":"https:\/\/secure.gravatar.com\/avatar\/e746f9a3ec3ffe02f5df809714d800d50faf9f4f5ba0a7962a5d8229603fd33b?s=96&d=mm&r=g","url":"https:\/\/secure.gravatar.com\/avatar\/e746f9a3ec3ffe02f5df809714d800d50faf9f4f5ba0a7962a5d8229603fd33b?s=96&d=mm&r=g","height":96,"width":96}},"publisher":{"@type":"Organization","name":"are.sk","logo":{"@type":"ImageObject","@id":"\/logo.png","url":"\/logo.png","width":600,"height":60}},"image":{"@type":"ImageObject","@id":"https:\/\/www.are.sk\/wp-content\/uploads\/img_a305567_w16780_t1567008571.jpg","url":"https:\/\/www.are.sk\/wp-content\/uploads\/img_a305567_w16780_t1567008571.jpg","height":0,"width":0},"url":"https:\/\/www.are.sk\/ekonomovia-a-ich-nazor-na-dane\/","about":["Financie"],"wordCount":410,"articleBody":"Jedin\u00fd leg\u00e1lny sp\u00f4sob ako kradn\u00fa\u0165 je zavies\u0165 da\u0148. Da\u0148 za psa, za da\u017e\u010fov\u00fa vodu, za odpad alebo aj da\u0148 za dom \u010di pozemok. Preto\u017ee nie je mo\u017en\u00e9 aby vo vyspelej krajine niekto musel plati\u0165 da\u0148 za to \u017ee nie\u010do vlastn\u00ed. Pod\u013ea n\u00e1zoru mno\u017estva ekon\u00f3mov je toti\u017e absurdn\u00e9 ak si u\u017e nie\u010do k\u00fapite a popri tom zaplat\u00edte za to aj da\u0148 \u0161t\u00e1tu aby ste potom\u00a0 museli ka\u017ed\u00fd rok ak sa ni\u010d nezmen\u00ed plati\u0165 znova. Preto\u017ee keby\u017ee to vezmeme \u00faplne jednoducho je to to ist\u00e9 ako keby ste ka\u017ed\u00fd mesiac platili potravin\u00e1m za to \u017ee ste si u nich nie\u010do nak\u00fapili. Vieme \u017ee to znie absurdne ale vo svojej podstate je da\u0148 jedin\u00fd leg\u00e1lny sp\u00f4sob ako z\u00edska\u0165 peniaze od \u013eud\u00ed.\u00a0 Na druhej strany bari\u00e9ry stoja ekon\u00f3movia ktor\u00fd zast\u00e1vaj\u00fa n\u00e1zor \u017ee je to v poriadku, predsa len sa \u0161t\u00e1t star\u00e1 o ur\u010dit\u00e9 slu\u017eby pre obyvate\u013estvo a chr\u00e1ni ho ak je to treba. Stavia dia\u013enice, buduje \u010di opravuje nemocnice a ich vybavenie, zabezpe\u010duje primeran\u00fd stav a vybavenie bezpe\u010dnostn\u00fdch zlo\u017eiek ako s\u00fa policajti, vojaci, hasi\u010di \u010di z\u00e1chran\u00e1ri. Aby mali potrebn\u00e9 vybavenie na pomoc ke\u010f ich je treba. Koniec koncov je takto financovan\u00e9 aj \u0161kolstvo a soci\u00e1lny syst\u00e9m. No v tomto pr\u00edpade ale i cel\u00e9 toto tvrdenie \u017ee dane s\u00fa opodstatnen\u00e9 vyznieva ako Titanic. A v\u0161etci vieme ako dopadol Potopil sa hne\u010f pri prvej plavbe preto\u017ee narazil na \u013eadovec. V na\u0161om pr\u00edpade je \u013eadovec ekonomika a keby\u017ee to vezmeme doslova. Tak Titanic \u0161iel ku dnu po n\u00e1raze hne\u010f ako pri prvom \u013eadovci ktor\u00fd ho na ceste stretol. Preto nie je \u010das na v\u00fdhovorky o tom \u010di s\u00fa dane zlo alebo niesu. Preto\u017ee s\u00fa. Ka\u017ed\u00fd \u0161t\u00e1t ktor\u00fd m\u00e1 zdrav\u00fa ekonomiku sa spolieha na diverzifik\u00e1ciu pr\u00edmu a nie vykoris\u0165ovanie obyvate\u013estva prostredn\u00edctvom dan\u00ed a poplatkov \u010di nezmyselnom a od stola zvy\u0161ovan\u00edm minim\u00e1lnej mzdy. Ide\u00e1lne by bolo ak by\u00a0 sa da\u0148 zaplatila pri k\u00fape alebo predaji a ak u\u017e nie\u010do vlastn\u00edte tak je to va\u0161e. Nechcete n\u00e1m tu sn\u00e1\u010f nahov\u00e1ra\u0165 \u017ee v roku 1989 \u013eudia \u0161trngali s k\u013e\u00fa\u010dmi aby mohli plati\u0165 za to \u017ee m\u00f4\u017eu nie\u010do vlastni\u0165?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        4.3\/5 - (7 votes)        "},{"@context":"https:\/\/schema.org\/","@type":"BreadcrumbList","itemListElement":[{"@type":"ListItem","position":1,"name":"Ekon\u00f3movia a ich n\u00e1zor na dane","item":"https:\/\/www.are.sk\/ekonomovia-a-ich-nazor-na-dane\/#breadcrumbitem"}]}]